Скачать семинары по ОБЖ
словарь
Введите слово для поиска :
5 класс Урок 1. Значення здоровя в житті людини

Тема. Вступ. Значення здоровя в житті людини (2).

Цінність і неповторність життя людини. Здоров'я — ннобхідна умова розвитку людини. Мета: ознайомити учнів із цілями та завданнями курсу, вимогами педагога до вивчення предмета; сформувати в учнів поняття здоров'я, виділити його основні ознаки; підвести учнів до ви¬сновку про необхідність берегти життя і здоров'я.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Зміст роботи

Організаційний етап. Учитель пояснює завдання й мету курсу «Основи здоров"я», особливості тематичного оцінювання в 5 класі, повідомляє про свої вимоги до вивчення предмета, ведення й запо­внення робочого зошита.

Слово вчителя. Головною цінністю будь-якого суспільства є жит­тя і здоров"я людини. Здоровій людині набагато легше реалізувати себе в навчанні, роботі й особистому житті. Діти — майбутнє країни. Збереження і зміцнення їхнього здоров"я є основою майбутнього здорового суспільства.

Колективна робота. Учитель пропонує учням дати визначення здоров"я. Найбільш вдалі визначення записуються на дошці. Потім пропонується порівняти записані визначення з висловами відомих людей (підготовленими заздалегідь), знайти спільне.

У статуті Всесвітньої організації охорони здоров"я подане визна­чення: «Здоров"я — це повністю добрий фізичний, духовний і соціаль­ний стан, а не тільки відсутність дефектів і фізичних хвороб».

Завдання.

1) Учені виділяють чотири чинники, що впливають на здоров"я людини: рівень охорони здоров"я, стан навколишнього середо­ вища, спосіб життя і спадковість. Учні повинні розташувати

■ ці чинники в послідовності від більш важливих до менш значу­щих. Потім результати порівнюються з офіційними даними. Довідка. Чинники, які впливають на здоров"я людини, розподі­ляються так: 49—53 % — спосіб життя; 18—22 % — спадковість; 17—20 % — зовнішнє середовище, екологічні умови, 8—10 % — охорона здоров"я.

2) Пропонується окремим учням (групам) обміркувати й за­писати, як, на їхню думку, ставляться до життя різні люди: дитина, дорослий, літня людина; каскадер, бізнесмен, бі­бліотекар і т. д. Отримані результати обговорити з класом, зробити висновки.

Підсумок уроку. Дається визначення здоров"я. Робиться ви­сновок про важливість власного здоров"я, здоров"я членів родини, необхідність берегти життя і здоров"я.

Домашнє завдання .

Дібрати 2—3 прислів"я про здоров"я, по­яснити їхнє значення. Виконати завдання в робочому зошиті.


Печать Опубликовано : 18.10.16 | Просмотров : 2146

Страниц :
Рекомендуем
 

Пользователь

Имя:
Пароль:
  • Выслать пароль ?
  • Регистрация
  • Статистика

     
    © 2021 tvoezdorovje.org.ua
    Все права на материалы, находящиеся на сайте www.tvoezdorovje.org.ua, охраняются в соответствии с законодательством Украины. При использовании материалов сайта, активная гиперссылка (hyperlink) www.tvoezdorovje.org.ua - обязательна!