Авторское право © WWW : Твое здоровье – образовательный сайт по предметам Основы здоровья и Основы Безопасности Жизнедеятельности
Перепубликация материалов,возможна только с устного или письменного разрешения Администрации сайта !
Название статьи , Опубликовано Статьи » Чрезвычайные ситуации » Урок: Вогонь- друг, вогонь- ворог. 2 клас
10.05.13 15:38

Тема: Вогонь- друг, вогонь- ворог.

Мета:  Ознайомити учнів з корисною і шкідливою дією вогню; основними правилами поведінки в екстремальних ситуаціях ; правилами евакуації з приміщення; формувати навички правильного і обережного поводження з вогнем;  Виховувати прагнення зберегти своє здоров’я та життя

Обладнання: плакати; “причини виникнення пожеж”, малюнки до теми; пам’ятки: “Правила з протипожежної безпеки”,”Як зберегтися від вогню”.
 
                                                                  Хід заняття
      IОрганізаційний момент
IIВивчення нового матеріалу
1.Оголошення теми і мети уроку
Сьогодні на уроці ми поговоримо і поміркуємо про вогонь, його корисну і шкідливу дію, вплив на життя людини. Ви повинні знати, що вогонь серйозна стихія і ігри з ним небезпечні. Тому ми будемо вивчати правила поведінки з вогнем. І пам`ятайте, що ваше життя і життя оточуючих буде залежати від того, наскільки ви засвоїте ці правила.
 
2.Вступна бесіда
Ще з давніх-давен людина навчилася добувати вогонь. З тих пір він став надійним товаришем і помічником. Важко уявити собі таку галузь людської діяльності, де б він не використовувався. Та дуже часто можемо чути: стережися вогню, будь з вогнем обережний, пожежа-страшне лихо, під час пожежі загинули люди.
Діти, можливо,варто взагалі відмовитись від вогню? Не впускати його в наше життя і не буде біди?
Вогонь потрібен всюди: на фабриках, заводах, житлових будинках. За допомогою вогню плавлять метал, запускають ракети в космос, готують смачну їжу.
В таких випадках вогонь для людини стає другом і помічником. Без вогню людині жилося б важко.
Та якщо до вогню ставитися без поваги, дражнити його, поводитись з ним необачно, він може перетворитися із слухняного, теплого друга, в жорстокого, злого ворога.
Але й іншим буває вогонь -
Злим, як змій, і жорстоким, як ворог
Не зігріє він ваших долонь,
Може все спопелити на порох.
 
3.Бесіда з малюнками
-Подумайте. Які ситуації можуть перетворити вогонь із друга у ворога?
4.Причини виникнення пожеж
·         Недбале поводження з сірниками
·         Просушування одягу над відкритим вогнем
·         Відкриті дверцята пічки, з якої може випасти жаринка
·         Запалені свічки на новорічній ялинці
·         Несправна електропроводка
·         Залишені без нагляду працюючи електроприлади
Та найчастіше пожежі бувають через пустощі дітей
5.Театралізована вистава”З вогнем не грають”
-Хто був винуватцем пожежі?
- Чи могло б таке трапитись, якби діти слухалися маминих порад і наказів?
-Хто врятував кошенят?
-Назвіть номер телефонної служби.
-Який головний наказ дав песик-рятівник?
(вивчити всі протипожежні правила)
Правильно. Якби кошенята знали протипожежні правила, то з ними не трапилося б такого лиха.
6.Правила протипожежної безпеки
·         Не грайся з сірниками
·         Не залишайте без нагляду працюючи електроприлади
·         Не сушіть білизну над плитою, на каміні
·         Не запалюйте свічки,бенгальські вогні біля ялинки
·         Не залишайте відкриті дверцята в печі
·         Не запалюйте легкозаймисті та горючі матеріали
Пам’ятайте ці правила і ніколи їх не порушуйте. Не дозволяйте, щоб вогонь з помічника перетворився на ворога. Трапляється, що ситуація виходить з-під контролю і виникає пожежа. Як же боронитися від вогню в таких випадках?
7.Пам’ятка”Як зберегтися від вогню ”
1.      Не панікуйте
2.      Якщо пожежа невелика, спробуй залити вогонь водою, або накинути на нього ковдру
3.      Якщо горить включений електроприлад, спробуйте висмикнути шнур з розетки. І пам’ятай, що включений електроприлад не можна гасити водою, а накрийте його ковдрою.
4.      Кличте на допомогу дорослих
5.      Якщо вогонь виходе з-під контролю, вибігайте з приміщення, за руку виводьте інших дітей. Щільно закрийте за собою двері
6.      Якщо в кімнаті дуже багато диму, вибирайтеся з неї повзком, закрийте ніс і рот рушником. Головне-не ховайтесь під ліжком, в шафі
7.      Викликайте пожежну команду за номером “101”
                                          8.Тест-опитування
 
                  9.Вивчення тексту-виклику пожежної служби
 
“У нас пожежа. Що горить? Адреса: вулиця, дім, квартира,поверх”
Можна повідомити про наявність дітей і стареньких людей в домі.
                                
                                     10.Гра”Хто правильніше”
 
(Діти набирають на макеті телефонного апарата номер “101” і роблять виклик пожежних)
Правильно. Під час виклику пожежного наряду для гасіння пожежі саме так необхідно діяти. Хочу застерегти вас від фальшивих дзвінків до пожежних частин. Такі дії розцінюються як злочин і суворо караються законом.
 
11.Фізкультхвилинка”Дорога кожна секунда”
                                   
                                     12.Проблемна ситуація
Одного разу захотілося двом друзям погратися сірникам. Вони запалили сірник, та випадково впустили його на підлогу. Почав горіти килим. З переляку хлопці не знали, що робити.
-Дайте пораду хлопцям?
-Діти, щоб ви зробили, якби вам ваш товариш запропонував погратися сірниками?
-Якщо б ви побачили, що малюк взяв у руки сірники?
Небезпечна ситуація може трапитись будь-де: у школі, в будинку культури, музеї. Тощо. В таких приміщеннях обов’язково є внутрішні пожежні крани, а також предмети, які допоможуть в боротьбі з вогнем: це вогнегасник. Сокира, відро, багор, лопати. А також є план евакуації людей з приміщення. В разі небезпеки подається сигнал тривоги( у нас три короткі гудки) Це означає, що всі люди повинні залишити приміщення. Саме головне - не допустити паніки, а зробити це спокійно і організовано
                                   13. Перша допомога при опіках
·         Протерти місто опіку спиртом
·         Накласти суху марлеву пов’язку
·         Не можна мазати місце опіку жиром
Дуже складно передбачати всі ситуації і дати повні поради, які могли б стати у пригоді для всіх випадків виникнення пожеж. Та треба завжди пам’ятати , що саме найголовніше і найцінніше для людини - це її життя і здоров’я. А для цього потрібно не тільки добре знати правила безпеки, а й завжди їх виконувати
IIIПідсумок уроку
-Назвіть основні причини виникнення пожеж?
-Як можно загасити вогонь?
-Чи можна заливати палаючі включенні електроприлади водою?
-Назвіть номер пожежної служби?
     Доповніть речення:
-          Я ніколи не буду…
-          Я завжди буду пам’ятати…
-          Якщо виникла пожежа, я…
URL / WWW
http://tvoezdorovje.org.ua/article/a-70.html